A Telex tudósítása orosházi iskolánkról

A Telex tudósítása orosházi iskolánkról:

„Menedék a gyerekeknek

Nagyné szerint az elmúlt 13 év alatt nagyon szépen működött minden, mert Iványiék nemcsak fenntartják az intézményt, hanem törődnek a gyermekekkel és a dolgozókkal is, a lelkész gyakran meglátogatta őket tanév végén, illetve a tanév elején, és karácsonykor is. Emellett 2010 óta kibővítették az intézményt óvodával és szakiskolával is.

»Nagyon sok olyan gyerekünk van, aki többéves hányattatás után került ide« – magyarázta Nagyné a Telex tudósítójának.

»Máshol nem volt sikerélményük, a végén kullogtak a sornak, mert egy normál iskola nem tud felkészülni egy nehezebben, lassabban tanuló gyerekre« – mondta.

A Wesley-ben minden diák tanulási nehézségekkel küzd. »Amikor hozzánk megérkeznek a gyerekek, sokan még hónapokon át nem hiszik el a Wesley-ben sem, hogy biztonságos, elfogadó, felé szeretettel forduló közegbe kerültek, és eltart nekik egy ideig, amíg ezt átérzik« – mondta.

»Van olyan gyermek, aki két másik általános iskolába is járt, mind a két helyen érzelmileg és fizikailag is bántalmazták a diáktársai, de nálunk már jól érzi magát.«”

A teljes cikk: https://telex.hu/belfold/2023/11/10/ivanyi-gabor-egyhaza-iskolai-fogyatekosok-fejlesztese

Krízisalapra gyűjtünk!
Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség
Számlaszám: OTP Bank Nyrt. 11708001-20520380